Služby

Fyzioterapie

Fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na prevenci, diagnostiku a terapii poruch funkce pohybového systému. Fyzioterapie je poskytována tam, kde jsou pohyb a funkce organismu porušeny nebo ohroženy procesem stárnutí, úrazem, nemocí nebo vrozenou vadou. Využívá se při akutních i chronických bolestech zad, páteře a kloubů, po úrazech a operacích, při neurologických onemocněních. Součástí terapie je stanovení rehabilitačního plánu a edukace klienta k samostatnému cvičení.

Klasická masáž
Masáž je nejlepší terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu.

Indikace k masáži :

 • upevnění tělesného a duševního zdraví
 • celkové posílení organismu
 • zvýšení výkonu (při sportu)
 • regeneraci po fyzické či psychické námaze
 • prokrvení kůže, odplavení škodlivin z těla
 • má vliv na nervový systém, pomocí masáže dráždíme nervové receptory v podkoží, svalech a šlachách
 • zlepšení pohyblivosti kloubů

Dle aktuálního stavu klienta lze zvolit daný druh masáže.

Manuální lymfodrenáž

Lymfatická masáž je velice jemná technika speciálních masážních hmatů, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém nemá svoji pumpu a pokud lymfatický systém správně nepracuje , zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. V důsledku toho tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, otoky a celulitida. Pomocí lymfatické masáže docílíme odplavení škodlivin z těla ven.

Indikace k lymfatické masáži:

 •  otoky lymfatického původu
 •  otoky lymfatického původu
 • hubnutí, celulitida
 • při otocích po zánětu žil, chronické žilní nedostatečnosti;
 •  po odstranění stehů (po operaci varixů, odstranění prsu
 • při revmatických otocích
 • při vrozených postiženích mízního systému
 • jako podpora detoxikace organismu
 •  u žen nad 35 let jako prevence otoků.
 •  jako preventivní terapie u lidí vystavených dlouhému stání;

  Masáž pro těhotné

  Tato masáž působí pozitivně natělesné i psychické změny, které probíhají v těhotenství. Pomáhá odstranit únavu, stres a ulevuje od často se objevujích bolestí zad vzniklých v důsledku tělesných změn v těhotenství.. Zvláštností této masážní techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě. Pravidelné masáže pro těhotné ulehčují průběh těhotenství i porodu.

  Masáž proti celulitidě

  Ruční anticelulitidní masáž se zaměřuje na problémové partie stehen, hýždí a bříška. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismus a napomáhají ke vstřebávání tuků. Speciálně prováděná masáž s prvky lymfodrenáže se zaměřením na odbourání celulitidy, tukových polštářků a vyhlazení pokožky.

Reflexní terapie

Reflexní terapie je stará několik tisíc let a je založena na myšlence, že na chodidle a dlaních existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to pravděpodobně cestou nervových propojení. Celý lidský organismus, každou jeho část, lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání různě velkých plošek či bodů umístěných na plosce, prstech, nártech a okolí kotníků, ale i na dlaních, hřbetech a prstech rukou. Mačkáním nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla: posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.

Indická masáž hlavy

Tradiční indická masáž hlavy se praktikuje v Indii jako součást ájurvédského učení a je známá více než tisíc let. Je to technika, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory. Indická masáž hlavy působí na hlavu, krk, ramena a horní část paží. Ulevuje od napětí a každodenního stresu. Napjaté krční svaly jsou častou příčinou bolestí hlavy. Postupně dochází k bolesti zad, tlačení v očích, neostrému vidění, migréně. Na hlavě je mnoho nervových zakončení, proto je masáž hlavy vnímána jako báječný a slastný zážitek, lék na bolesti hlavy, očí a napětí ve svalech krku a ramen. Zlepšuje též kvalitu vlasů. Navodí maximální relaxaci a uvolnění.

Osobní trenér

Sestavení individuálního tréninkového plánu se zaměřením na  :

 • Redukci hmotnosti – redukce hmotnosti není pro nikoho nemožná, chce to jen motivaci a pevnou vůli jít do toho! Jedná se o problém obou pohlaví, avšak u každého pohlaví se jedná o rozdílné partie. Ženám se tuk ukládá zejména do oblasti stehen, hýždí a bříška. U mužů se tuk rozprostírá celkově po celém těle, zejména ale nejvíce do bříška – viscerální (útrobní) tuk. Proto každý jedinec potřebuje sestavit svůj inviduální tréninkový plán dle svých fyzických možností a samozřejmě také myslet na úpravu jídelníčku, která je pro redukci váhy velice důležitá!
 • Zpevnění postavy– postavu zpevňujeme kvůli našemu zdraví, vzhledu a dobrému pocitu. Nejdůležitějším důvodem pro zpevnění postavy by mělo být naše zdraví. Pokud máme zpevněnou postavu, máme zpevněné svalstvo, a tím i posílený opěrný systém těla.
 • Funkční trénink – funkční trénink je pohyb ve všech rovinách lidského těla. Dochází k zapojení hlubokého stabilizačního systému – core (bránice, příčný sval břišní, vnitřní šikmé břišní svaly, pánevní dno a hluboké svaly zádové). Funkční trénink pomáhá k rozvoji pevnosti, síly, pružnosti, pohybového rozsahu a vytrvalosti. 
 • Kardio trénink– kardio cvičení pomáhá ke zbavování se nadměrného tuku a kalorií. Jedná se o vytrvalostní pohybovou aktivitu, která člověk zadýchá, zrychlí metabolismus a nabudí tělo k tomu, aby začalo spalovat tuky! Kardio trénink můžeme provádět s vlastní váhou těla nebo pomocí kardio strojů.
 • Kruhový trénink je skvělý způsob, jak posílit všechny svalové partie, zpevnit tělo, zvýšit vytrvalost, zrychlit metabolismus a spálit tuky naráz v jednom tréninku.Je určeno pro lidi, kteří nejsou spokojeni se svojí fyzickou kondicí. Jedná se o trénink všech pohybových schopností s cílem zlepšit tělesné předpoklady pro jakoukoliv tělesnou námahu. Kondiční cvičení má vliv i na zdraví. Díky kondičnímu cvičení se zbavít se stresu, škodlivých látek, spálíte přebytečné tuky a budete se cítit uvolněněji.  Kondiční cvičení má velmi dobrý vliv i na cévní soustavu a funkčnost srdce.

Výživové poradenství a psychoterapie

Naše zdraví, hmotnost i vztahy s druhými nejvíce ovlivňuje vztah, který máme sami k sobě. Proto je někdy potřeba více věnovat péči, pozornost a čas sami sobě a osvobodit se od nefungujících vzorců myšlení, chování a prožívání. Ať už Vás trápí hmotnost, zdraví či vztahy, tak si v první řadě dovolte chvíli jen a jen pro sebe.  Podporuji klienta v jeho osobním rozvoji a schopnosti se s problémy vyrovnat a překonávat životní krize. Při úpravě hmotnosti je pro mne důležitá i změna mentálních a emočních návyků, vzorců chování a komunikačních dovedností. Výživa a psychika spolu souvisí – vytvořením zdravého postoje k sobě samému a ke svému životu si vytváříme zdravý postoj k jídlu a naopak.

Kde nás najdete:

Adresa
Slovenská 13
120 00 Praha 2 – Vinohrady

Telefon:

+420 774 933 660

Otevírací doba:

Pondělí — pátek: 9:00–21:00
Sobota a neděle: po dohodě

KONTAKT

Najdete mě na Vinohradech, kousek nad náměstím Míru, minutu chůze ze stanice Jana Masaryka. V ulici Slovenská není na levé straně modrá zóna, takže lze parkovat neomezeně, v případě že naleznete místo.